Достапни линкови

logo-print

Леон Панета во посета на Либија


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна во посета на Триполи, прва на шеф на Пентагон на Либија. За време на неколкучасовниот престој во Триполи, Панета разговара со членовите на либијската транзициона влада. Тој изјави дека целта на посетата е да му оддаде почит на либијскиот народ за напорите за соборување на Гадафи и да се запознае со моменталната ситуација на теренот.
XS
SM
MD
LG