Достапни линкови

logo-print

Советот за Безбедност на ОН ги укина санкциите против Либија


Советот за Безбедност на Обединетите Нации ги укина санкциите против Либија. Одмрзнати се сметките на Централната Банка на Либија, со што се ослободени средствата за обнова на земјата по паѓањето на режимот на Моамер Гадафи. Соединетите ДРжави исто така ги укинаа санкциите против Либија, но остануваат замрзнати сметките поврзани со членовите на семејството на Гадафи.
XS
SM
MD
LG