Достапни линкови

logo-print

Црна Гора од утре полноправна членка на СТО


Од отворањето на сесијата на СТО во Женева, 15.12.2011.

Од отворањето на сесијата на СТО во Женева, 15.12.2011.

Црна Гора утре ќе стане полноправна членка на Светската трговска организација, а на свечената церемонија во Женева ќе присуствува премиерот Игор Лукшиќ, соопшти денеска црногорската Влада, оценувајќи дека тоа е еден од главните надворешно политички приоритети на земјата. Црна Гора во 2004 година поднесе барање за членство во СТО.
XS
SM
MD
LG