Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде облачно


Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне облачноста постепено ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.Во Скопје и околината слично време со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG