Достапни линкови

logo-print

Обама им посака добредојде на американските војници од Ирак


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама им посака добредојде на војниците од Ирак со што се одбележи симболично крајот на речиси деветгодишната војна. Обама изјави дека нивното враќање е историски момент за државата и војската.
Во Ирак беа убиени повеќе од 4500 американски војници, а според Обама војната ги чинела САД повеќе од билион долари.
XS
SM
MD
LG