Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот претседател излезе од болница


Пакистанскииот претседател Асиф Али Задари

Пакистанскииот претседател Асиф Али Задари

Пакистанскииот претседател Асиф Али Задари излезе од болница. Неговиот потпарол Фархатулах Бабар изјави дека Задари е преместен во резиденцијата во Дубаи, но не кажа кога претседателот ќе се врати во Пакистан. Според тестовите кои ги спровеле докторите состојбата на Задари е стабилна. Задари заврши во болница во минатата недела.
XS
SM
MD
LG