Достапни линкови

logo-print

Во Македонија уапсени полицајци поради лажни сообраќајни несреќи


Архивска снимка

Архивска снимка

Во полициска акција изутрината биле уапсени 50 лица од кои 15тина се полицајци, поради местење сообраќајни несреќи, јави агенцијата МИА. Приведените лица, кои биле уапсени на повеќе локации во земјата се очекува во текот на денов да бидат изнесени пред истражен судија. Тие преку лажните несреќи подигнувале средства од осигурителните компании.
XS
SM
MD
LG