Достапни линкови

Малики бара поголема поддршка од САД


Ирачкиот премиер Нури ал Малики

Ирачкиот премиер Нури ал Малики

Ирачкиот премиер Нури ал Малики побара повеќе американски компании да дојдат во Ирак и да помогнат во обновата на економијата на таа земја. Малики кој престојува во Вашингтон изјави дека Соединетите држави ги имаат најдобрите компании кои можат да придонесат за развој и други стопански гранки, а не само на нафтената индустрија.
XS
SM
MD
LG