Достапни линкови

logo-print

Состанок на земјите членки на Јадранската повелба


Министерот за надворешни работи Никола Попоски во Тирана

Министерот за надворешни работи Никола Попоски во Тирана

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Тирана ќе учествува на состанокот на Партнерската комисија на земјите членки на Повелбата за партнерство меѓу Македонија, Албанија, Хрватска, Црна Гора и Босна и Херцеговина и САД позната како Јадранска повелба. Се очекува да се разговара, меѓу другото, за аспектите на безбедносната соработка во регионот и за политиката на отворени врати на Алијансата во пресрет на Самитот на НАТО во Чикаго во мај идната година.
XS
SM
MD
LG