Достапни линкови

logo-print

Бомби на нафтоводот во јужен Ирак


Ирачката полиција соопшти дека во експлозии на неколку бомби бил оштетен нафтоводот во јужниот дел на земјата. До ова дојде откако шефот на ирачката таканречена нафтена полиција изјави дека неговите сили ги интензивирале патролите со цел заштита на инсталациите од можни напади на Ал Каеда по повлекувањето на американските трупи од Ирак пред 31 овој месец.
XS
SM
MD
LG