Достапни линкови

logo-print

Злоупотреби во исламско училиште во Пакистан


Затворени пакистански ученици во Карачи

Затворени пакистански ученици во Карачи

Полицијата во јужен Пакистан открила 68 насила држени студенти во подрум во исламско училиште. Во предградието на Карачи биле откриени лица на возраст од 4 до 54 години.
Полицијата соопшти дека родителите ги запишувале децата во училиштето за да се реформираат.
Имено дел од нив биле зависници од дрога, а некои биле ментално болни. Некои од студентите навеле дека биле малтретирани. Еден клерик бил уапсен а четворица побегнале.
XS
SM
MD
LG