Достапни линкови

logo-print

Медведев против повторување на парламентарните избори


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека не се согласува со барањата за повторување на парламентарните избори во Русија. Но, на неговиот Фејсбук профил, Медведев напишал дека побарал да се проверат тврдењата за изборни малверзации на некои гласачки места. За неколку часа, Медведев добил илјадници, главно негативни коментари.
Во саботата десетици илјади луѓе протестираа во Москва со барање да бидат поништени парламентарните избори од 4-ти декември.
XS
SM
MD
LG