Достапни линкови

logo-print

Кинески морнар уби јужнокорејски војник


илустрација

илустрација

Кинески морнар избоде до смрт јушнокорејски војник, припадник на крајбрежната патрола, за време на интервенција на јужнокорејските власти за отстранување на кинескиот брод од јужнокорејски води. Властите тврдат дека двајца војници биле нападнати во операцијата. Кинески бродови неретко навлегуваат на јужнокорејска поморска територија.
XS
SM
MD
LG