Достапни линкови

logo-print

Ирак не гарантира имунитет за НАТО по завршувањето на годинава


Американските војници ја подготвуваат опремата за заминување од Ирак.

Американските војници ја подготвуваат опремата за заминување од Ирак.

Ирачкиот советник за национална безбедност Фалах ал-Фајад изјави дека НАТО нема да ја продолжи мисијата за обука во земјата по завршувањето на годинава зашто Багдад нема да им даде на странските војници имунитет од гонење. Ирачкиот премиер Нури ал-Малиќи денеска отпатува во посета на Вашингтон, каде што е предвидено да се сретне со американскиот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG