Достапни линкови

logo-print

Новата влада на Јемен положи заклетва


Али Абдула Салех

Али Абдула Салех

Новата јеменска влада на национално единство, предводена од опозицијата, денеска положи заклетва во присуство на потпретседателот Абдрабух Менсур Хади. Новиот 34 член кабинет ќе раководи во земјата во наредните три месеци по што претседателот Али Абдула Салех треба и официјално да се повлече од власта што ја имаше во последниве 33 години.
XS
SM
MD
LG