Достапни линкови

logo-print

Лидерите на ЕУ за заострување на санкциите против Иран


Лидерите на Европската Унија повикаа на заострување на санкциите против Иран до крајот на јануари со зел да се зголеми притисокот врз Техеран да се откаже од нуклеарната програма. Тие ги задолжија своите министри за надворешни работи да ги прошират постоечките санкции против Иран, кои вклучуваат замрзнување на сметките и забрана за патување на оние иранци што се вклучени во нуклеарните активности.
XS
SM
MD
LG