Достапни линкови

logo-print

Над 70 загинати во пожар во болница во Индија


Официјално е потврдено дека над 70 луѓе настрадале во пожарот што избувнал во една болница во индискиот град Калкута.
Повеќето од жртвите биле пациенти во болницата.
Пожарот во петкатната приватна болница избувнал во подрумот но се уште не се знаат причините.
Поголемиот дел од персоналот на болницата според официјални извори, побегнале од болницата кога почнал пожарот.
XS
SM
MD
LG