Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун во ненадејна посета на Сомалија


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун денеска допатува во ненадејна посета на главниот град на Сомалија, Могадишо. Тој изјави дека ги повикал сомалијските исламистички бунтовници да го запрат насилството и да им се приклучат на напорите за мир во земјата.
XS
SM
MD
LG