Достапни линкови

logo-print

Тројца пакистански војници загинале од подметната мина во Карачи


Карачи 09.12.11

Карачи 09.12.11

Тројца пакистански војници биле убиени, а 4-ца повредени при експлозија на мина на патот кај градот Карачи. Војниците биле во возило во близина на една воена база. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG