Достапни линкови

logo-print

40 загинати во пожар во болница во Калкута


Калкута 09.12.11

Калкута 09.12.11

Над 40 луѓе настрадале во пожарот што избувнал во една болница во индискиот град Калкута. Повеќето од жртвите биле пациенти во болницата. Сеуште не се познати причините за пожарот во петкатната приватна болница.
XS
SM
MD
LG