Достапни линкови

logo-print

САД ги разгледува сите опции против Иран


Американскиот претседтаел Барак Обама

Американскиот претседтаел Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека САД ги разгледуваат сите опции во однос на Иран и ќе работат со сите нивни сојузници, меѓу кои и Израел, да го спречат Иран да произведе нуклеарно оружје.
Обама не кажа кои опции неговата администрација ги зема во предвид, но додаде дека заинтересираноста на Иран за нуклеарното оружје е спротивна на националните интереси на САД и неговите сојузници.
XS
SM
MD
LG