Достапни линкови

logo-print

Србија бара да не се поставуваат барикади на Северно Косово


Барикадите на Северно Косово

Барикадите на Северно Косово

Српската Влада побара од граѓаните да не поставуваат нови барикади во северниот дел на Косово, бидејќи тоа е спротивно на интересите на Србија, изјави координаторот на Владата за односи со медиумите Слободан Хомен.
Владaта смета дека Србија ги исполнила сите услови за да добие кандидатски статус за членство во ЕУ на денешниот состанок на Советот на Унијата.
Граничниот премин Брњак вчера повторно беше блокиран.
XS
SM
MD
LG