Достапни линкови

logo-print

Во Русија продолжуваат опозиционите демонстрации


Опозиционите групи во Русија денеска соопштија дека имаат намера да продолжат со протестите против резултатите од четвртите парламентарни избори. Вчера во Москва беа притворени 560 а во Санкт Петерсбург 250 демонстранти.
Тие преку социјалните мрежи повикуваат на протести секоја вечер во 19 часот против „ „измамниците и крадците“ како што ја нарекуваат партијата Обединета Русија на премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG