Достапни линкови

logo-print

Министерски состанок на НАТО


Денеска во Брисел почнува дводневен состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО. На собирот ќе се разговара за ситуацијата на Косово и соработката со државите од Западен Балкан, а ќе стане збор и за ситуацијата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG