Достапни линкови

logo-print

Извештај за соработката на земјите од регионот со Хаг


Серж Брамерц

Серж Брамерц

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска пред Советот за безбедност на ОН во Њујорк ќе го презентира извештајот за соработката на земјите од поранешна Југославија со тој суд.
Брамерц пред поднесувањето на овој извештај престојуваше во БиХ и во Србија, каде што разговараше за раководствата на двете земји за нивната соработка со трибуналот.
XS
SM
MD
LG