Достапни линкови

logo-print

Романија го ратификуваше договорот за американскиот противракетен штит


Романскиот Сенат.

Романскиот Сенат.

Романија го ратификуваше договорот со САД за распоредување на американскиот противракетен штит во оваа земја, на ден пред членките на НАТО да се сретнат во Брисел. Сенатот едногласно го ратификуваше договорот потпишан во септември. Претходно и Долниот дом на Парламентот даде зелено светло за договорот. Се очекува, противракетниот систем да биде распореден во јужна Романија во 2015 година.
XS
SM
MD
LG