Достапни линкови

logo-print

Србите од северно Косово почнаа да ги отстрануваат блокадите


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Србите од северот на Косово почнаа со отстранување на барикадите кои доведоа до судири со војниците на НАТО. Локалниот српски лидер Славиша Ристиќ изјави дека отстранувањето на блокадите е дел од договорот со КФОР и ќе овозможи слободно движење по патот што води кон спорните гранични премини со Србија.
XS
SM
MD
LG