Достапни линкови

Ахмети - Во Хаг нема победници, преговорите за името да продолжат


Лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Нема победничка страна во однос на пресудата од Хаг во целата состојба. Ние сме соседи и треба да ги продолжиме преговорите, изјави денеска лидерот на ДУИ Али Ахмети.

„Ние сме во постојани контакти со европските институции и не еднаш сме истакнале дека членството во ЕУ и НАТО значи сигурност и гарантира мир и наша цел е што поскоро да станеме членки“, изјави Ахмети.
XS
SM
MD
LG