Достапни линкови

logo-print

Уапсени учесници на протестот Окупирај го Вашингтон


Полицијата во Вашингтон соопшти дека околу 30 активисти кои учествувале во протестот против Вол Стрит биле уапсени. Тие одбиле да ја отстранат дрвената градба поставена во паркот во Вашингтон. За време на полициската акција имало стотици насобрани граѓани. Вашингтон досега беше потолерантен спрема активистите на Окупирај го Вол Стрит чии слични кампови беа отстранети во Њујорк и во неколку други градови.
XS
SM
MD
LG