Достапни линкови

logo-print

Меѓународна Конференција за иднината на Авганистан


Во Бон денеска се одржува министерска конференција за иднината на Авганистан, по повлекувањето на силите на НАТО,планирано за 2014 година.Се очекува да учествуваат претставници од 100 земји, меѓу кои и државниот секретар на САД Хилари Клинтон,авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи.
XS
SM
MD
LG