Достапни линкови

logo-print

Во експлозија загинаа тројца припадници на НАТО во Авганистан


Тројца припадници на НАТО загинаа во експлозија на бомба поставена покрај патот во источен Авганистан. Засега не се наведува локацијата на експлозијата.Оваа година 519 припадници на НАТО се убиени во Авганистан меѓу кои 389 американци.
XS
SM
MD
LG