Достапни линкови

logo-print

Во Хрватска се очекува да победи Кукурику коалицијата


Во Хрватска утре ќе се одржат парламентарни избори, а сите анкети покажуваат дека коалицијата на левиот центар,Кукурику коалицијата, по осум години ќе ја преземе власта од Хрватската демократска заедница. Гласачките места во иселеништвата се отворени од изутрината, во дипломатско конзуларните претставништва. Гласањето трае два дена.
XS
SM
MD
LG