Достапни линкови

logo-print

Египетското Муслиманското братство повика да се прифати вољата на народот


Штабот на Муслиманското Братство во Каиро

Штабот на Муслиманското Братство во Каиро

Египетското муслиманско братство ги повика противничките партии да ја прифатат вољата на народот по првата рунда избори која покажува дека нивната партија е на пат да добие нмнозинство во парламентот.
Ривалите ја обвинија партијата на Братството „Слобода и Правда“ за поткупување на гласачите со храна и лекови и за лобирање надвор од гласачките места.
XS
SM
MD
LG