Достапни линкови

Сирија - судири меѓу армијата и анти владините сили


Анти владини протести во Ал Бадаи, 28 Ноември

Анти владини протести во Ал Бадаи, 28 Ноември

Сириската група Опсерварторија за човекови права јави дека во судир меѓу армиските дезертери и војниците во северозападниот дел на земјата загинале најмалку 15 лица од кои седум војници и полицајци, пет припадници на анти-владината армија и тројца цивили.
ОН соопштија дека над 4.000 луѓе се убиени во анти-владините протести во Сирија од средината на март.
XS
SM
MD
LG