Достапни линкови

logo-print

Во Словенија се очекува победа на партијата на Јанша


Јанез Јанша

Јанез Јанша

Во Словенија утре ќе бидат одржани предвремени парламентарни избори.
Според последните анкети, најмногу шанси за победа има Словенечката Демократска Партија на Јанез Јанша.
На второ место би била „ Позитивна Словенија’ на Зоран Јанковиќ и трети се Социјалните Демократи на Борут Пахор.
XS
SM
MD
LG