Достапни линкови

logo-print

Ќе остане ли во номинацијата единствениот црн кандидат на Републиканците


Републиканскиот Претседателски кандидат Херман Каин изјави дека денеска ќе соопшти дали ќе остане во кампањата по обвинувањата за 13 годишна вонбрачна врска.
Каин е единствениот црн кандидат од страна на Републиканците кои се во партиска номинација за кандидат кој ќе му се противстави на Барак Обама на претседателските избори следната година.
XS
SM
MD
LG