Достапни линкови

logo-print

Протераните ирански дипломати пристигнаа во Техеран


Селидба од Иранската амбасада во Лондон

Селидба од Иранската амбасада во Лондон

Иранските дипломати протерани од Лондон пристигнаа во Техеран.
Околу 15 луѓе се собрале да им посакаат добредојде на аердромот на дипломатите иако официјален Техеран се противел на дочек од високо ниво, јави иранската агенција ИРНА.
Станува збор за возвратна мерка на Британија по затворањето на британската амбасада во Техеран која беше нападната од ирански демонстранти.
XS
SM
MD
LG