Достапни линкови

logo-print

Иранските дипломати ја напуштаат Британија


Иранската амбасада во Лондон

Иранската амбасада во Лондон

Иранските дипломати денеска ги напуштија нивните канцеларии во Лондон откако Британија нареди затворање на амбасадата по упадот на ирански демонстранти во британската амбасада во Техеран пред неколку денови. Шефот на британската дипломатија Вилијам Хејг во средата им нареди на дипломатите да ја напуштат Британија во рок од 48 часови.
XS
SM
MD
LG