Достапни линкови

logo-print

САД им ја предадоа најголемата база на Ирачаните


Американската војска им ја предаде на ирачките власти воената база „Виктори“ во близина на Багдад. Портпаролот на американските сили, полковник Бери Џонсон изјави дека договорот за предавањето бил потпишан денеска. Оваа воена база во Ирак беше под американска контрола од 2003 година.
XS
SM
MD
LG