Достапни линкови

logo-print

Денеска ќе се објават резултатите од изборите во Египет


Денеска се очекува објавување на официјалните резултати од парламентарните избори во Египет. Се очекува дека партијата на Муслиманското братство, на која претходно и беше забрането да учествува во изборниот процес, ќе добие мнозинство гласови. Според извештаите, на одредени места се уште не завршило пребројувањето на гласовите. Новинската агенција “Асошиејтед Прес” јави дека партијата на Муслиманското братство би можела да добие 45 проценти од местата во парламентот во Египет.
XS
SM
MD
LG