Достапни линкови

logo-print

Одобрени нови санкции против ирански компании


централната банка во Иран

централната банка во Иран

Сенатот на Соединетите американски држави едногласно ги одобри новите санкции против ирански финансиски организации кои соработуваат со централната банка во Иран, институција која е надлежна за приходите од нафтата. Со 100 гласа за и ниту еден против, мерката сега треба да се усогласи со останатите легислативи пред да се испрати до претседателот Барак Обама за негово одобрение или вето.
XS
SM
MD
LG