Достапни линкови

logo-print

САД го одбија барањето за извинување до Пакистан


Белата куќа во Вашингтон го одби предлогот да упати извинување до Пакистан за воздушниот напад на НАТО во кој загинаа 24 пакистански војници, поради тоа што се уште трае истрагата за случајот. Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни рече дека администрацијата на претседателот изразила сочуство за трагично изгубените животи и додаде дека извинување до Пакистан би било избрзано, се додека не заврши истрагата на американската војска за инцидентот.
XS
SM
MD
LG