Достапни линкови

logo-print

Градежни фирми времено ќе останат без лиценци


На неколку компании од градежниот сектор времено ќе им бидат одземени лиценците за работа, изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески по средбата со претставници од Градежната комора при Сојузот на стопански комори на Македонија.

„Има предлози за времено одземање на лиценците на фирми кои немаат определен број вработени. Тие вработиле доволен број лица кога ги добиле дозволите, а потоа контролата утврдила дека повеќе не работат во нивните компании со што не исполнуваат еден од условите и времено ќе им бидат одземени лиценците“, рече Јанакиески.
XS
SM
MD
LG