Достапни линкови

logo-print

Големи приведувања на вработени во Патарина


Како што јавуваат локалните медиуми во Македонија во полициска акција биле приведени повеќе вработени на патарината.
Се шпекулира дека биле уапсени меѓу 50 и 80 вработени кои се носеле на исказ пред истражен судија.
Станувало збор за наводно продолжување на акцијата „Змиско Око“.
Официјална потврда за акцијата се уште нема.
XS
SM
MD
LG