Достапни линкови

logo-print

КФОР ќе ја употреби целата неопходна сила да се заштити


Шефот за заеднички операции на НАТО, адмирал Семјуел Локлир.

Шефот за заеднички операции на НАТО, адмирал Семјуел Локлир.

Силите на КФОР во Косово ќе ја употребат целата неопходна сила да се заштитат, предупреди шефот за заеднички операции на НАТО, адмирал Семјуел Локлир за време на денешната посета на Косово. Тој рече дека „употребата на сила против припадниците на КФОР е неприфатлива“.
Командантот на КФОР Ерхард Друс изјави дека 30 негови војници се хоспитализирани по вчерашните судири со Србите.
XS
SM
MD
LG