Достапни линкови

logo-print

Најмалку 19 загинати во бомбашки напад во Ирак


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 24 се повредени во самоубиствен напад со минибус полн со експлозив пред еден затвор во градот Таџи, северно од Багдад, соопштуваат ирачките власти. Во затворот имало затвореници што се членови на Ал Каеда. Возачот на минибусот се разнел пред капијата на затворот во моментот кога многумина вработени и стражари доаѓале на работа.
XS
SM
MD
LG