Достапни линкови

logo-print

Повредени околу 40 полицајци во судир со демонстранти во Сеул


Американскиот претседател Барак Обама и неговиот јужнокорејски колега Ли Мјунг-Бак.

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот јужнокорејски колега Ли Мјунг-Бак.

Околу 40 полицајци се повредени на протестите против ратификацијата на договорот за слободна трговија со САД во Сеул, информира јужнокорејската полиција. Демонстрантите сметаат дека договорот го фаворизира Вашингтон наспроти јужнокорејските работници. На протестите учествувале околу 2.200 луѓе.
XS
SM
MD
LG