Достапни линкови

logo-print

Сирија го пропушти рокот на Арапската лига


Арапската лига соопшти дека Сирија го пропуштила денешниот рок и да дозволи посматрачи на Лигата да влезат во земјата. Сепак, Лигата која за утре најави состанок на кој ќе се разгледуваат новите потези против Сирија доколку не ги испочитува барањата за запирање на репресијата против антивладините демонстранти, го продолжи рокот до крајот на денов. Претходно, Дамаск го критикуваше ултиматумот на Арапската лига за која оцени дека станала алатка во рацете на западните држави.
XS
SM
MD
LG