Достапни линкови

logo-print

Сирија се соочува со краен рок да дозволи монитори


Сирија се соочува со краен рок да дозволи монитори или ќе има проблем со воведување санкции од Арапската лига, поради насилствата врз демонстрантите. Арапската лига соопшти дека доколку Дамаск одбие да ги прими мониторите, кои треба да помогнат во планот за ставање крај на осумесечните крвопролевања, тогаш наредниот ден ќе се дискутира околу можните санкции кои вклучуваат и забрана за троговија со Сирија. Во немирите загинаа 3 500 лица.
XS
SM
MD
LG