Достапни линкови

logo-print

Меѓународен ден на борба против насилство врз жените


Во Македонија денеска со повеќе собири ќе биде одбележан Меѓународниот ден за борба против насилство врз жените. Дефиле за подршка ќе се одржи пред Музејот на македонската борба за државна самостојност и на плоштадот Македонија.
XS
SM
MD
LG